گزارش نشست رمضان‌شناسی

«مرکز تحقیقات دانشگاه افغانستان» با همکاری «مرکز تحقیقات اسلامی افغانستان» نشست رمضان‌شناسی را در تالار دانشگاه افغانستان، به روز پنج شنبه، تاریخ 26/ 01/ 1400 ساعت 3 بعد از چاشت برگزار کرد.
این برنامه با گردانندگی اقبال احسان، پژوهشگر مرکز تحقیقات دانشگاه، برای یک ساعت برگزار شد. گرداننده‌ی برنامه گفت، این نشست‌ها 4 جلسه را در بر می‌گیرد که هر پنجشبه، ساعت 3 بعد از ظهر برگزار می‌شود.
در این برنامه استادان دانشگاه، پژوهشگران مراکز تحقیقاتی و دانشجویان رشته‌های گوناگون و رسانه‌ها حضور داشتند. نخست دکتر عزیز احمد حنیف، پژوهشگر مطالعات اسلامی، از برگزاری چنین برنامه‌ای سپاسگزاری نموده و اهمیت چنین برنامه‌هایی را برای دانشجویان توضیح داد.
مصطفی عاقلی، استاد دانشگاه افغانستان سپس به نمایندگی از مرکز تحقیقات دانشگاه افغانستان حضور مهمانان را خوش‌آمدید گفت و به اهمیت روزه از منظرهای اخلاقی، عرفانی، فلسفی و جامعه‌شناسی پرداخت.
سخنران کلیدی برنامه آقای خواجه‌بشیراحمد انصاری، پژوهشگر مطالعات اسلامی، روزه را در تمدن‌های گوناگون به بررسی گرفت و گفت: عبادت، به‌ویژه روزه، در شکل‌گیری تمدن‌ها نقش داشته است. این برنامه با پرس‌وجوی اشتراک کنندگان پایان یافت.

دانشگاه افغانستان، کانون تولید علم بومی در افغانستان!